Proč musí občané dělat práci za městské úředníky?

Asi proto,že jsem známá jako odpůrce všeho, zastřešení zimního stadionu nevyjímaje, obrátili se na mě s prosbou o pomoc někteří příznivci hokeje. Zjistili totiž, že při rekonstrukci chladícího zařízení v hodnotě více než 10 milionů Kč převzali pracovníci městského úřadu nekvalitní dodávku. 
Na lednovém zastupitelstvu se jednalo o zastřešení zimního stadionu. V diskusi na toto téma jsem na nekvalitně převzatou dodávku upozornila. Vznesla jsem také dotaz na vedení města, zda je schopno zaručit, že při odsouhlasení financí na zastřešení dokáže ohlídat hospodárnost a kvalitu investice. Odpovědi jsem se nedočkala.

Za několik dní jsem se však dozvěděla, že městský úředník osočil z šíření pomluv ty občany, kteří mě na nedostatky kolem rekonstrukce zimního stadionu upozornili. Uvědomění si možného vlastního selhání se může projevit různě, v tomto případě arogancí městského úředníka.

Na základě těchto skutečností předávám proto podnět kontrolnímu výboru městského zastupitelstva, aby na základě dokumentu, který mi předala skupina občanů prošetřil situaci kolem kvality převzatých prací při zakázce na rekonstrukci zimního stadionu v Chrudimi.

Je vůbec efektivní platit si z daní aparát úředníků, když několik občanů zcela zdarma, pouze ze zájmu o určitou oblast, zjistí nedostatky v dodávce lépe než za to zodpovědný placený úředník?

Kladu si teď otázku: kdyby se na městském úřadě pracovalo tak jak má, nebyly by dohady o tom kde vzít peníze na zastřešení zimního stadionu bezpředmětné?

                                                                       Ivana Hrochová